Az amerikai részvények – köztük az első helyen a Tesla – esésére fogadó shortos befektetők pozícióinak piaci értéke 257 milliárd dollárral zuhant április 8. és május 20. között – derül ki az S3 Partners adataiból.
Ebből a spekulánsok 35,8 milliárd dollárt a Magnificent Seven, azaz a csodálatos hetes gyűjtőnévvel aposztrofált technológiai részvényeken buktak el az említett időszakban, miután a Donald Trump amerikai elnök által megemelt vámtarifák által okozott sokkból gyorsan magához tért a Wall Street, és néhány hét alatt ledolgozta veszteségeit.
Az S3 szerint a Magnificent Seven csoporton belül a Tesla, az Nvidia és a Microsoft ellen felvett short pozíciók égették el a legtöbb pénzt a 42 napos periódus alatt.
A shortosokat leginkább megrövidítő Tesla árfolyama 54 százalékkal emelkedett az április 8-i mélypont óta, emiatt az Elon Musk cégét shortoló befektetők 9,7 milliárd dolláros piaci veszteséget szenvedtek el április 8. óta.
Bár az Nvidiát jobban kipécézték a befektetők, hiszen jóval több pénzt tettek a céggel szembeni short pozícióikra, mint a Tesla elleniekre, ám mivel „csupán” 38 százalékkal emelkedett április 8. óta, valamivel kevesebbet, 9,6 milliárd dollárt vesztettek a besszre játszó befektetők.
Dobogós helyre került a Microsoft is, amely április 8. óta 29 százalékkal emelkedett, 5,1 milliárd dollár mínuszt hozva össze a shortolóknak.
A shortosok úgy érezhetik magukat, mint Marie Antoinette a Bastille-nap után, amikor befektetéseikre vetnek egy pillantást
– írta Ihor Dusaniwsky, az S3 ügyvezetője az összefoglalóban. Hozzátette:
Négyből három short pozíció veszteséges volt, a shortolók brutálisan beszorultak a pozícióikba, minden egyes befektetett dollár 95 százaléka veszteséget termelt.
Nemcsak az elemzett hat hét, hanem az egész idei év rendkívül rosszul alakult eddig a shortolóknak, részben a Donald Trump elnök politikája miatt kialakult, kiszámíthatatlan piaci volatilitás következtében.
Dusaniwsky szerint az amerikai részvények elleni fogadásokkal 2025-ben gyakorlatilag akkora eséllyel lehetett pénzt keresni, mint egy szimpla pénzfeldobással, hiszen az összes short pozíció 48 százaléka veszteséges volt.
A részvénypiac történelmi eladási hullámot élt át április elején, amikor Trump bejelentette a felszabadításnapi (Liberation Day) vámokat, de azóta ledolgozták a veszteségeiket, olyannyira, hogy a főbb indexek már a pozitív tartományba emelkedtek tavalyi záróértékükhöz mérten.
A Magnificent Seven pedig megint csak felülmúlta a teljes piacot. A Roundhill Magnificent Seven ETF április 8. óta 28 százalékkal emelkedett, szemben az S&P 500 17 százalékos nyereségével ez idő alatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.