Augusztus 6.hétfő 0:00
Lengyel--norvég gázüzlet
Szeptember 3-án végre pecsét kerülhet a már régóta vajúdó hosszú lejáratú lengyel--norvég földgáz-megállapodásra. E szerint a norvég Statoil társaság 2011-től kezdődően évi ötmilliárd köbméter földgázt exportál Lengyelországba -- jelentette a Bloomberg lengyel lapértesülésre hivatkozva. A szállításhoz a 2003-ban elkészülő lengyel--dán BalticPipe csőrendszert veszik igénybe, amelyet egy szárnyvezetékkel kötnek össze Norvégia tengeri fúróállomásaival. A Warsaw Business Journal által idézett norvég becslések szerint a megállapodás értéke 11 milliárd dollárra rúgna.