Jövőre újraindítja a privatizációt Oroszország. Az ország második legnagyobb bankjának, a VTB Csoportnak 85,5 százalékát vezetné be a tőzsdére tulajdonosa, az állam.
A Budapesti Értéktőzsde vezető mutatója, a Bux index 1,15 százalékos esést követően 11 987,74 ponton zárta a keddi kereskedést. A mutató csökkenése beleillett a feltörekvő piaci trendekbe, ahol mindenhol a negatív tartományban zártak az indexek.
A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója, a Bux index vezeti a feltörekvő piaci ralit a hét utolsó kereskedési napján. A Bux 4,35 százalékos pluszban mozog péntek kora délután, 9872,57 ponton.
Világszerte zuhannak az árfolyamok, a gazdasági kilátások romlásával. A tőzsdekosarakat mindenhol a bankpapírok, energetikai cégek árfolyamai, és az építőipar húzza le.
A világ nagyobb tőzsdéin futótűzként terjed el a pesszimista hangulat, amelynek epicentruma az ázsiai piac. A feltörekvő piaci mutatók 3 százalék körüli mínuszban vannak, Budapest vesztesége a legkisebb.
Az európai vezető tőzsdemutatók mind a negatív tartományban vannak. A londoni FTSE-100 mínusz 1,68 százalékon, a párizsi CAC-40 mínusz 0,8 százalékon, a frankfurti DAX Index mínusz 0,61 százalékon.
Európában és Ázsiában a pénzügyi szektor és a nyersanyag termelő vállalatok részvényei húzzák le az árfolyamokat. Elemzők szerint egyre jobban érződik a reálgazdasági hatása a pénzügyi krízisnek, amit jól jelez az európai cégek eredményeinek csökkenése.
Ennek a hétnek a részvénypiaci vesztesége évek óta nem látott mélybe küldte a világ vezető tőzsdemutatóit. Elemzők szerint a pesszimista hangulat elérte azt a fokot, amikor már érdemes lehet a részvényekbe beszállni.
2008.10.26 Olvasási idő:
Segítsen megtervezni egy új állásportált! Ossza meg velünk álláskereséssel kapcsolatos szokásait és
tapasztalatait!